1- Taşınması Kolay
Örneğin, motorlarınızın konumu değişiyor mu veya ilgili çöp sahasında artık yeterince ısı üretilmiyor mu? Bir konteyner boyutunda olan ORC’miz her zaman yeni bir yerde operasyonlara devam etmek için kolayca yeniden konumlandırılabilir.

2- Montajı Kolay
ORC ürünleri fazla alana veya özel koşullara ihtiyaç duymaz. Bir binanın veya fabrika alanının içinde veya dışında sıradan bir fabrika zemini yeterli olacaktır. ORC kurulumu birkaç hafta içinde hazır olur ve daha da önemlisi iş süreçleriniz sadece birkaç saatliğine kesintiye uğrar.

3- Kullanımı Kolay
ORC’nin ustaca çalışması karmaşık bir işletim paneline sahip değildir. Düğmeyi çevirmeniz yeterlidir. ORC ürünleri otonom sistemdir ve sistem tam otomatik olarak çalışır. ORC’nin çalışması, ısı kaynağının çalışmasına tam olarak entegre edilebilir. Denetimsiz çalışma için de sertifikalandırılabilir. Operasyon sırasında, iş süreçleriniz ORC ürünleri tarafından asla kesintiye uğramayacaktır.

4- Bakımı Kolay
ORC ürünleri özel bir bakım gerektirmez. Rutin kontrol ve bakımlar saha çalışanlarından bir kişi ile kolayca yapılabilir. Parçalar arızalanırsa, tüm parçalara kolayca erişilebilir ve çeşitli parçalar hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilebilir.

5- Kanıtlanabilir Çalışma Süresi
Son birkaç yılda ORC ürünleri, yüksek çalışma süresini çok sayıda farklı uygulamada % 98’e varan çalışma saatleriyle kanıtladı.

6- Yüksek Performans
ORC ürünleri, ısı girdisi aralığında en yüksek verime ve güç çıkışına sahiptir. Bunun nedenlerinden biri, Triogen ORC’nin bir ara döngü kullanmamasıdır. Bu, çalışma sıvısının ek bir döngü yerine doğrudan egzoz gazları tarafından ısıtıldığı anlamına gelir.

7- Otonom Çalışma
ORC, herhangi bir denetim olmaksızın tamamen otomatik olarak çalışır. Kullanılabilir ısı olduğunda kurulum başlayacak ve mevcut ısı olmadığında veya sınırlı miktarda olduğunda, otomatik olarak duracaktır. Isı kaynağı gerekli minimum seviyelere yükseltildiğinde ORC otomatik olarak yeniden başlayacaktır.

8- Değişkenliklere Uyum Sağlamak
ORC ürünleri, otomatik olarak başlatılmasına ve durdurulmasına ek olarak, normal çalışma sırasında ısıyı elektriğe dönüştürme verimliliğinin optimal olması için termal girdideki değişikliklere otomatik olarak uyum sağlayabilir.

9- Mevcut Tesislere Kolay Entegrasyon
Kurulumdan sonra ORC, iş sürecinize hiçbir şekilde müdahale etmeyecektir. Kurulum sırasında, ısı kaynağınızın (motor, alev vb.) ORC’ye bağlanması gerekecektir, bu işlem birkaç saat içinde yapılabilir.
Bunun yanı sıra, ORC’nin boyutu, tesis konumunuza kolayca takılabilmesi için standart bir konteynere sığacak şekilde boyutlandırılmıştır.

10-Modüler Kurulum İçin Uygun
Mevcut ısı tek bir ORC için gerekli olan miktarı aşıyor ise çözüm birden fazla ünitenin paralel şekilde sisteme entegrasyonudur. Bu, özellikle tüm yıl boyunca tam kapasitede çalışmayan birden fazla kaynağa sahip tesislerde verimliliği ve elektrik gücü çıkışını en üst düzeye çıkarır.
Büyük bir güç ünitesi yerine birkaç küçük ORC ünitesiyle modüler bir çözümün benimsenmesi aşağıdakileri sağlar:

• Kısmi kapasitede daha yüksek verimlilik
• Daha yüksek çalışma süreleri
• Daha esnek bir operasyon

11- Daha Yüksek Soğutucu Sıcaklıkları
Daha yüksek soğutma suyu sıcaklıkları – ORC ürünleri 85 ° C’ye kadar sıvısı üretebilir.
Üretilen elektriğin yanı sıra, ORC’nin atık ürünü sıcak sudur. Soğutucudaki mevcut ısı aşağıdakiler için kullanılabilir:
Kurutma ; Odun, gübre vb.
Isıtma; Binalar, su arıtma tesisleri, digester ısıtması, proses ısıtma, yüzme havuzları vb.
Soğutma suyundaki ısının kullanılması, toplam sistem verimliliğini % 90’a kadar artırabilir.
Normal çalışma koşulları altında ORC ürünleri, 55 ° C’ye kadar sıcak su üretir. ORC ürünleri, gerektiğinde kondenser tarafındaki soğutma suyunun sıcaklığını 85 ° C’ye kadar artırabilir.
12- YEKDEM Avantajları
Mevcut YEKDEM’den faydalanan tesisler mevzuat gereği iç tüketim elektriğini üretiği elektrikten karşılamak zorundadır. Tesisler genelde lisanslarını kurulu toplam güç üzerinden aldığından bu durum lisansta %15’e varan bir boşluk oluşmasına sebep olur. Yekdem süresi devam eden tesisler ORC sistemi ile egzoz gazındaki atık ısıyı dönüştürerek elektrik üretimlerini %10’a varan oranlarda arttırarak lisanlarındaki boşluğu doldurabilir.
Atık ısınızı havaya atmayın!
Yekdem süreniz bitmeden 3-4 yıl içinde kendini ödeyecek bu yatırım fırsatını kaçırmayın!